Europa Cup 2014 KOPER
NEWS (english)
NEWS (slovensko)
Event & Venue
Accomodation & Travel
Results
Gallery
Important Documents
CONTACTS
Links
Click for Koper, Slovenia Forecast

 

RESULTS EUROPA CUP 2014 - KOPER

Please hit REFRESH button on your browser if you dont see the latest results.

 

 
 
STANDARD
Final after Day 3 (6.4.2014 at 18:00)

No

Sailno

Name

Scores

1

2

3

4

1

SRB 187011

Stanisic Dany, Male, 1988, AKADEMSKI JEDRILICARSKI KLUB B

11,0

5

1

(11)

5

2

SLO 181971

Kraševac Uroš, Male, 1992, ŠTAJERSKI JADRALNI KLUB

12,0

8

(12)

3

1

3

CRO 189016

Pereša Marko, Male, 1990, JK.ULJANIK PLOVIDBA

13,0

(10)

7

2

4

4

SLO 199698

Pletikos Nik, Male, 1990, Y.C.PORTOROZ

13,0

(16)

6

5

2

5

ITA 206209

Gregorin Zeno, Male, 1995, U21, SOCIETA VELICA OSCAR COSULICH

17,0

(9)

2

8

7

6

ITA 199277

Bendandi Riccardo, Male, 1997, U19, CIRCOLO VELICO RAVENNATE

18,0

1

(17)

7

10

7

SLO 201057

Valiè Matej, Male, 1991, JADRALNI KLUB JADRO KOPER

19,0

2

(11)

9

8

8

ITA 201845

Drago Francesco, Male, 1995, U21, YACHT CLUB ITALIANO

23,0

14

3

(19)

6

9

CRO 193084

Poretti Antonio, Male, 1994, U21, J.K. MAESTRAL

24,0

4

10

10

(12)

10

GER 203175

Buehler Sebastian, Male, 1993, DEUTSCHER TOURING YACHT-CLUB E

27,0

(dnf)

dnf

1

3

11

CRO 196196

Car Patrik, Male, 1995, U21, J.D. VAL CRIKVENICA

27,0

(dnf)

4

12

11

12

ITA 203357

Parma Lorenzo, Male, 1990, YACHTING CLUB SAN MARINO

29,0

3

(15)

13

13

13

SLO 182671

Perne Jakob, Male, 1993, JADRALNI KLUB BURJA

29,0

12

8

(18)

9

14

CZE 198739

Halouzka Jiri, Male, 1995, U21, ALT LASER

32,0

13

5

14

(20)

15

SMR 206461

Ricci Leonardo, Male, 1997, U19, YACHTING CLUB SAN MARINO

32,0

7

9

(20)

16

16

ITA 197474

De Mari Giorgio, Male, 1994, U21, YACHT CLUB ITALIANO

35,0

6

13

16

(18)

17

SLO 192390

Judež Uroš, Male, 1991, BRODARSKO DRUŠTVO RANCA PTUJ

36,0

(19)

18

4

14

18

SLO 193645

Orel Jan, Male, 1995, U21, JADRALNI KLUB JADRO KOPER

36,0

15

(16)

6

15

19

SMR 155806

Santi Matteo, Male, 1996, U19, YACHTING CLUB SAN MARINO

49,0

11

(21)

21

17

20

SLO 165289

Truden Miha, Male, 1982, JK PIRAT

49,0

20

14

15

(22)

21

ITA 204313

Tomasella Edoardo, Male, 1994, U21, COMPAGNIA DELLA VELA VENEZIA

53,0

17

(19)

17

19

22

SLO 193015

Pihlar Marko, Male, 1973, JK PIRAT

59,0

18

20

(22)

21

RADIAL
Final after Day 3 (6.4.2014 at 18:00)

No

Sailno

Name

Scores

1

2

1

ITA 198588

Planchestainer Gianmarco, Male, 1997, U19, FRAGLIA VELA MALCESINE

2,0

1

1

2

ITA 204170

Faraguna Martha, Female, 1995, U21, YACHT CLUB ADRIACO

5,0

3

2

3

SLO 200231

Vršèaj Maks, Male, 1995, WSC ÈRNOMELJ

10,0

7

3

4

ITA 190334

Rochelli Marco, Male, 1994, SOCIETA VELICA BARCOLA GRIGNAN

10,0

5

5

5

CRO 198482

Pavincic Mateo, Male, 1996, U19, JEDRILICARSKI KLUB OPATIJA

15,0

6

9

6

ITA 193056

Campanacci Stefano, Male, 1994, LEGA NAVALE ITALIANA TRIESTE

21,0

2

19

7

ITA 202022

Moretto Wiel Alessandra, Female, 1993, COMPAGNIA DELLA VELA VENEZIA

22,0

14

8

8

BEL 187606

Willekens Cedric, Male, 1998, U17, SIROCCO

25,0

19

6

9

ITA 203676

Damonte Lorenzo, Male, 1998, U17, CLUB DEL MARE DIANO MARINA

27,0

17

10

10

POL 197728

Kuder Mateusz, Male, 1996, U19, UKS FIR WARSZAWA

27,0

10

17

11

ITA 201838

Saccomani Giovanni, Male, 1997, U19, COMPAGNIA DELLA VELA VENEZIA

31,0

16

15

12

CZE 198739

Halouzka Jakub, Male, 1997, U19, ALT LASER

32,0

25

7

13

ITA 201098

Stocco Elia, Male, 1996, U19, S.NAUTICA PIETAS JULIA

33,0

4

29

14

SVK 203056

Meliš Patrik, Male, 1998, U17, JK TATRAN BRATISLAVA

38,0

12

26

15

SRB 206506

Knezevic Maja, Female, 1991, AJK BEOGRAD

44,0

23

21

16

ITA 181068

Della Valle Laura, Female, 1996, U19, YACHT CLUB ADRIACO

44,0

22

22

17

ITA 204255

Zanchi Nicolo, Male, 1998, U17, COMPAGNIA DELLA VELA

45,0

33

12

18

POL 192834

Walczak Basia, Female, 1996, U19, ZMKS POZNAN

45,0

29

16

19

SLO 198483

Pletikos Kim, Female, 1994, U21, YACHT CLUB PORTOROZ

45,0

20

25

20

POL 167671

Kwasna Magdalena, Female, 1998, U17, CHK¯ CHOJNICE

46,0

11

35

21

ITA 196646

Fulvio Alessandro, Male, 1995, SOCIETA TRIESTINA DELLA VELA

49,0

8

41

22

AUT 197010

Hofer Matthaeus, Male, 1997, U19, UNION YACHT CLUB ATTERSEE

50,0

18

32

23

SUI 199852

Stampanoni Andrea, Male, 1996, U19, CIRCOLO VELICO LAGO DI LUGANO

51,0

15

36

24

ITA 205238

Musone Giacomo, Male, 1997, U19, CLUB NAUTICO RIMINI

53,0

30

23

25

CRO 185649

Glušiæ Matija, Male, 1995, JK Vega Pula

55,0

51

4

26

POL 195307

Jablecki Maksymilian, Male, 1996, U19, UKS FIR WARSZAWA

55,0

42

13

27

HUN 201133

Bagyo Aron, Male, 1995, MVM SE

55,0

37

18

28

ITA 200982

Meotto Michele, Male, 1996, U19, YACHT CLUB LIGNANO

55,0

28

27

29

SRB 193554

Bratusa Jana, Female, 1993, NAUTICAL CLUB PALILULA

59,0

39

20

30

ITA 161389

Mazzaroli Marco, Male, 1996, U19, S.NAUTICA PIETAS JULIA

61,0

31

30

31

AUT 194713

Huber Emil, Male, 1998, U17, UNION YACHT CLUB ATTERSEE

63,0

49

14

32

CRO 199825

Stipanoviæ Toma, Male, 1996, U19, JK.MORNAR

63,0

26

37

33

ITA 180357

Ferrari Davide, Male, 1996, U19, FRAGLIA VELA DESENZANO

69,0

27

42

34

ITA 194376

Luzzago Pietro, Male, 1997, U19, FRAGLIA VELA DESENZANO

71,0

47

24

35

ITA 196201

Tazzari Edoardo, Male, 1997, U19, S.V.DI BARCOLA-GRIGNANO

73,0

9

ocs

36

ITA 181071

Giuricich Andrea, Male, 1998, U17, SVOC MONFALCONE

74,0

36

38

37

ITA 204244

Elena Nicolo', Male, 1993, CLUB DEL MARE DIANO MARINA

75,0

dsq

11

38

SLO 187073

Radman Marko, Male, 1996, U19, JK IZOLA

77,0

13

dnf

39

ITA 191713

Grassmann Greta, Female, 1998, U17, S.NAUTICA PIETAS JULIA

78,0

35

43

40

POL 18857

Kotowska Zofia, Female, 1997, U19, ¯EGLARSKI MIÊDZYSZKOLNY KLUB S

79,0

32

47

41

AUT 202421

Matz Barbara, Female, 1998, U17, YACHT CLUB BREITENBRUNN

83,0

34

49

42

CRO 194363

Kukuljan Gloria, Female, 1990, JK PLAV

84,0

53

31

43

SMR 206462

Mancini Matteo, Male, 1996, U19, YACHTING CLUB SAN MARINO

85,0

21

ocs

44

ITA 199675

Bratina Tommaso, Male, 1998, U17, SVOC MONFALCONE

85,0

40

45

45

ITA 201845

Menegatti Federico, Male, 1994, CLUB DEL MARE DIANO MARINA

88,0

24

ocs

46

SRB 186846

Petkovic Aleksandar, Male, 1997, U19, AJK BEOGRAD

88,0

54

34

47

AUT 156352

Fitzinger Max, Male, 1997, U19, UNION YACHT CLUB NEUFELDERSEE

89,0

45

44

48

ITA 204934

Bianchi Paoloenrico, Male, 1998, U17, YACHT CLUB ITALIANO

90,0

57

33

49

ITA 188403

Massini Ermanno, Male, 1996, U19, CIRCOLO NAUTICO AMICI DELLA VE

90,0

44

46

50

CRO 189507

Borghigiani Marc Jr., Male, 1998, U17, JK Maestral Rovinj

91,0

41

50

51

SRB 168418

Joksimovic Ksenija, Female, 1996, U19, JK ZEMUN

91,0

43

48

52

ITA 202029

Bernabei Francesco Alberico, Male, 1998, U17, CIRCOLO NAUTICO AMICI DELLA VE

92,0

dnf

28

53

CZE 193647

Janca Jean-baptiste, Male, 1996, U19, YC LODNI SPORTY

92,0

52

40

54

ITA 206201

Grossi Andrea, Male, 1998, U17, CIRCOLO VELICO RAVENNATE

102,0

38

dne

55

AUT 199872

Musger Johannes, Male, 1996, U19, SPORTVERIEN WEYREGG SEKTION YA

102,0

46

56

56

ITA 203116

Ranotto Pietro, Male, 1996, U19, YACHT CLUB ITALIANO

103,0

bfd

39

57

ITA 202224

Fregni Federico, Male, 1998, U17, CLUB NAUTICO RIMINI

103,0

48

55

58

ITA 204251

Contin Antonia, Female, 1994, U21, SOCIETA VELICA OSCAR COSULICH

106,0

55

51

59

ITA 203689

Brianni Luigi, Male, 1995, FRAGLIA VELA DESENZANO

108,0

56

52

60

ITA 196190

Bergantini Gabriele, Male, 1998, U17, SOCIETA VELA OSCAR COSULICH

112,0

59

53

61

CRO 178794

Draguzet Dominik, Male, 1999, U17, CLIVO SAILING CLUB

112,0

58

54

62

POL 191842

Klimaszewski Stanislaw, Male, 1992, MBSW/UKZR GIZYCKO

114,0

50

ocs

63

ITA 151306

Peruzzi Guglielmo, Male, 1997, U19, YACHT CLUB ITALIANO

117,0

60

57

4.7
Final after Day 3 (6.4.2014 at 18:00)

No

Sailno

Name

Scores

1

2

1

ITA 201468

Rochelli Ilaria, Female, 1997, U18, SOCIETA VELICA BARCOLA GRIGNAN

4,0

1

3

2

ITA 196672

Fornasari Federico, Male, 1997, U18, FRAGLIA VELA DESENZANO

5,0

3

2

3

ITA 204919

Bergamo Francesca, Female, 1997, U18, CENTRO VELICO ALTO ADRIATICO

6,0

4

2

4

ITA 165675

Vitali Elia, Male, 1999, U16, CIRCOLO VELICO RAVENNATE

6,0

2

4

5

ITA 188114

Succi Matija, Male, 1999, U16, FDV Muggia

12,0

11

1

6

SLO 191911

Orel Liam, Male, 2000, U16, JK JADRO KOPER

14,0

13

1

7

SUI 199853

Renggli Giona, Male, 1999, U16, YCAS

16,0

12

4

8

ITA 198464

Fornasari Alessandro, Male, 1999, U16, FRAGLIA VELA DESENZANO

17,0

4

13

9

ITA 205245

Navoni Elisa, Female, 1999, U16, FRAGLIA VELA DESENZANO

17,0

7

10

10

SLO 196238

Janezic Lea Dora, Female, 1994, JK MIPC

17,0

8

9

11

CRO 186432

Vlahiniæ Ivan, Male, 1998, U18, SD VIHOR BAŠKA

18,0

10

8

12

TUR 179810

Karabiyik Recep, Male, 1997, U18, TURKISH SAILING TEAM

20,0

9

11

13

ITA 204308

Toblini Emil, Male, 1997, U18, FRAGLIA VELA MALCESINE

22,0

2

20

14

CRO 186212

Mavricic Paolo, Male, 1997, U18, JEDRILICARSKI KLUB OPATIJA

22,0

3

19

15

CRO 196239

Staric Rene, Female, 1997, U18, CLIVO SAILING CLUB

23,0

6

17

16

CRO 194828

Jušiæ Ante, Male, 1999, U16, JK VAL

23,0

16

7

17

ITA 181554

Ramazzotti Francesca, Female, 2000, U16, FRAGLIA VELA DESENZANO

24,0

18

6

18

CRO 190692

Desabota Marin, Male, 1997, U18, JK VAL

24,0

12

12

19

SLO 198483

Pletikos Lin, Female, 1999, U16, Y.C.PORTOROZ

25,0

17

8

20

SLO 174364

Peternelj Martin, Male, 2000, U16, JK JADRO KOPER

27,0

24

3

21

TUR 202658

Irengün Hasan Nedim, Male, 1998, U18, TURKISH SAILING TEAM

27,0

11

16

22

POL 190828

Trejter Joanna, Female, 1999, U16, JACHT KLUB WIELKOPOLSKI

32,0

5

27

23

CRO 193187

Bilic Miro, Male, 1997, U18, SAILING CLUB "SPLIT"

32,0

6

26

24

TUR 197301

Korkut Furkan Bartu, Male, 1999, U16, GOCEK YAT KLUBU

35,0

24

11

25

TUR 166698

Orhan Aysenur, Female, 1997, U18, TURKISH SAILING TEAM

35,0

17

18

26

ITA 204245

Camiglia Nicolo, Male, 1999, U16, CLUB DEL MARE DIANO MARINA

37,0

31

6

27

CRO 169854

Gaspic Stipe, Male, 1999, U16, JEDRILICARSKI KLUB SPLIT

39,0

5

34

28

CZE 192635

Prikryl Benjamin, Male, 2000, U16, LS KROMERIZ

39,0

30

9

29

ITA 190815

Graceffa Pietro, Male, 1997, U18, CLUB NAUTICO PUNTA PICCOLA

40,0

10

10

30

ITA 200452

Benini Floriani Federico, Male, 1998, U18, C.V.TORBOLE S.C.R.L.

40,0

25

15

31

ITA 203113

Seggi Carlo, Male, 1999, U16, YACHT CLUB ITALIANO

40,0

15

25

32

TUR 189622

Elmas Toygar, Male, 1998, U18, TURKISH SAILING TEAM

41,0

14

27

33

CRO 193080

Rapiæ Matej, Male, 1998, U18, JK. HORIZONT POREÈ

41,0

18

23

34

POL 195782

Stawiarska Natalia, Female, 1999, U16, MKS DWÓJKA W-WA

42,0

35

7

35

HUN 201130

Galambos Kristóf, Male, 1997, U18, MVM SPORT EGYESÜLET

42,0

28

14

36

SLO 182672

Kolman Taš, Male, 1999, U16, YACHT CLUB BURJA IZOLA

42,0

21

21

37

ITA 187177

Massini Massimo, Male, 1999, U16, AMICI DELLA VELA CERVIA

43,0

15

28

38

ITA 186816

Leghissa Giulia, Female, 1997, U18, S.NAUTICA PIETAS JULIA

45,0

8

37

39

POL 190829

Mazurek Sebastian, Male, 1999, U16, AZS UNIWERSYTET WARSZAWSKI

47,0

16

31

40

POL 166297

Kamiñski Wojciech, Male, 1998, U18, JACHT KLUB WIELKOPOLSKI

49,0

7

42

41

SVK 166298

Kecskésová Michaela, Female, 1998, U18, JK TATRAN BRATISLAVA

50,0

35

15

42

HUN 200103

Tenke Aron, Male, 1999, U16, SPARTACUS SAILING CLUB

50,0

20

30

43

SLO 199824

Ros Lara, Female, 1996, KVS VELENJE

50,0

26

24

44

HUN 203110

Csányi Adam, Male, 1997, U18, ALMADI YACHT CLUB

51,0

22

29

45

ITA 197464

Martina Bascucci, Female, 1997, U18, CLUB NAUTICO RIMINI

51,0

27

24

46

ITA 179379

Predari Massimiliano, Male, 1999, U16, FRAGLIA DELLA V.MALCESINE

52,0

14

38

47

ITA 184864

Coglianese Todoli Nicolo, Male, 2000, U16, CIRCOLO NAUTICO AMICI DELLA VE

54,0

41

13

48

ITA 200654

Filippo Isabella, Female, 1997, U18, S.NAUTICA PIETAS JULIA

54,0

21

33

49

POL 195309

Karsznia Katarzyna, Female, 1997, U18, UKS FIR WARSZAWA

55,0

43

12

50

CRO 196190

Krajinoviæ Cedric, Male, 1999, U16, JK Vega Pula

55,0

33

22

51

CRO 196648

Zuzic Mara, Female, 1998, U18, JEDRILICARSKI KLUB PLAV

56,0

36

20

52

CRO 190693

Smolic Marko, Male, 2000, U16, JK VAL SIBENIK

57,0

23

14

53

ITA 194447

Lorenzoni Luca, Male, 1998, U18, SVOC MONFALCONE

58,0

19

39

54

ITA 195283

Degrassi Elisa, Female, 2001, U16, LEGA NAVALE ITALIANA TRIESTE

58,0

32

26

55

ITA 201632

Bonora Matteo, Male, 1997, U18, C.V.TORBOLE S.C.R.L.

59,0

26

33

56

CRO 182123

Galovic Josko, Male, 1997, U18, JK OPATIJA OPATIJA

60,0

41

19

57

SUI 199842

Servida Giulia, Female, 1996, CIRCOLO VELICO LUGANO

61,0

1

bfd

58

POL 186835

Strupiñski Micha³, Male, 2000, U16, MBSW/UK¯R GI¯YCKO

61,0

45

16

59

SUI 205166

Scornaienghi Jacopo, Male, 2000, U16, CIRCOLO VELICO LAGO DI LUGANO

61,0

25

36

60

SMR 188251

Pari Sofia, Female, 1999, U16, YACHTING CLUB SAN MARINO

63,0

28

35

61

TUR 169941

Elmas Ecem, Female, 1998, U18, TURKISH SAILING TEAM

63,0

34

29

62

POL 170885

Wa³ecka Zuzanna, Female, 1999, U16, JACHT KLUB WIELKOPOLSKI

63,0

33

30

63

CRO 39444

Krajinoviæ Damir, Male, 1998, U18, JK Vega Pula

65,0

40

5

64

ITA 202219

Saglia Matteo, Male, 1999, U16, FRAGLIA VELA MALCESINE

65,0

dnf

5

65

CRO 173885

Zuzic Marko, Male, 1997, U18, SD VIHOR BAŠKA

65,0

22

43

66

SUI 205184

Cavalli Francesco, Male, 2001, U16, CVLL

66,0

49

17

67

SLO 193436

Torej Staš, Male, 1998, U18, ŠD PIRAN

67,0

27

40

68

TUR 193821

Sakar Baran, Male, 1998, U18, GOCEK YAT KLUBU

67,0

19

28

69

HUN 203118

Józsa-kovács Attila, Male, 1999, U16, SPARTACUS SAILING CLUB

68,0

31

37

70

CRO 161682

Cvinar Alec, Male, 1997, U18, JK ORSAN

69,0

38

31

71

SLO 194366

Buzan Vitjan, Male, 1997, U18, JK JADRO KOPER

70,0

49

21

72

ITA 201467

Cestari Carlotta, Female, 1998, U18, FRAGLIA VELA DESENZANO

71,0

30

41

73

ITA 186433

Zuzic Eleonora, Female, 1998, U18, SOCIETA TRIESTINA DELLA VELA

73,0

13

ocs

74

POL 186831

Daniszewska Magdalena, Female, 1999, U16, MBSW/UK¯R GI¯YCKO

74,0

29

45

75

ITA 203539

Marcolini Andrea, Male, 1999, U16, FRAGLIA VELA DESENZANO

77,0

42

35

76

ITA 190338

Falcomer Margherita, Female, 1999, U16, COMPAGNIA DELLA VELA VENEZIA

77,0

37

40

77

SRB 173307

Ignjatijevic Ana, Female, 1998, U18, AJK BEOGRAD

78,0

48

18

78

POL 188234

Klimaszewski Wojciech, Male, 2001, U16, MBSW/UKZR GIZYCKO

82,0

ocs

22

79

ITA 203010

Cocco Pietro, Male, 2000, U16, SVBG

82,0

50

32

80

ITA 91933

Kolaric Davide, Male, 1999, U16, SOCIETA TRIESTINA SPORT DEL MA

82,0

43

39

81

CRO 192594

Vlahiniæ Iva, Female, 1998, U18, SD VIHOR BAŠKA

82,0

20

42

82

TUR 193820

Dim Berkay, Male, 1997, U18, GOCEK YAT KLUBU

83,0

ocs

23

83

SUI 199841

Borsella Luca, Male, 1998, U18, CIRCOLO VELICO LUGANO

83,0

23

ocs

84

POL 202445

Pikor Tobiasz, Male, 1999, U16, KS TURÓW ZGORZELEC

83,0

36

47

85

CRO 151316

Juraga Nika, Female, 1999, U16, JK Vega Pula

84,0

39

45

86

ITA 205259

Pajer Jacopo, Male, 1999, U16, COMPAGNIA DELLA VELA DI VENEZI

84,0

40

44

87

ITA 202253

Menoni Pietro, Male, 1997, U18, C.V.TORBOLE S.C.R.L.

85,0

dsq

25

88

CRO 184760

Petrov Franko, Male, 1998, U18, JEDRILICARSKI KLUB PLAV

86,0

52

34

89

POL 186832

Gubin Wiktoria, Female, 1999, U16, MBSW/UKZR GIZYCKO

88,0

50

38

90

POL 191842

Daniszewska Paulina, Female, 1997, U18, MBSW/UK¯R GI¯YCKO

88,0

45

43

91

POL 182529

Kasiak Hubert, Male, 1999, U16, UKS "ZALEW KIELCE"

89,0

29

ocs

91

TUR 202359

Ulcay Derin, Male, 1997, U18, TURKISH SAILING TEAM

89,0

9

bfd

93

POL 191840

Niezbecki Bruno, Male, 2000, U16, MBSW/UK¯R GI¯YCKO

92,0

52

32

94

SUI 199857

Franceschini Nicola, Male, 1999, U16, CIRCOLO VELICO LUGANO

92,0

32

ocs

95

ITA 179679

Pirini Simone, Male, 1999, U16, CIRCOLO NAUTICO AMICI DELLA VE

94,0

34

ocs

96

CZE 192132

Nuc Mario, Male, 1998, U18, JACHETNI KLUB PLZEN

94,0

47

47

97

POL 191841

Karsznia Krzysztof, Male, 1999, U16, UKS FIR WARSZAWA

95,0

46

49

98

CZE 196991

Sopousek Radek, Male, 1998, U18, YC BRNO

96,0

44

36

99

HUN 152460

Jäckel Ferdinánd, Male, 1997, U18, FERTÕ TAVI VITORLÁZÓ EGYESÜLET

97,0

37

bfd

100

HUN 195132

Ujvary Denes, Male, 1999, U16, ASE

98,0

38

ocs

101

POL 186836

Kamiñska Paula, Female, 1998, U18, MBSW/UKZR GIZYCKO

98,0

54

44

102

SRB 180639

Kosor Ivona, Female, 1998, U18, AJK BEOGRAD

99,0

39

bfd

103

HUN 206955

Papp Benedek, Male, 1999, U16, PROCELERO SE

99,0

51

48

104

POL 182211

Marsza³ek Piotr, Male, 2000, U16, JACHT KLUB WIELKOPOLSKI

99,0

48

51

105

ITA 188241

Costantin Mattia, Male, 2000, U16, S.NAUTICA PIETAS JULIA

101,0

ocs

41

106

ITA 182570

Toresella Margherita, Female, 2000, U16, SOCIETA NAUTICA PIETAS JULIA

101,0

53

48

107

POL 191837

D¹browski Piotr, Male, 1998, U18, MBSW/UKZR GIZYCKO

101,0

51

50

108

POL 192832

Mazurek Kacper, Male, 1999, U16, AZS UNIWERSYTET WARSZAWSKI

102,0

42

bfd

109

ITA 203349

Nibbio Roberto, Male, 1999, U16, CIRCOLO VELICO RAVENNATE

104,0

44

bfd

110

SLO 174363

MilivojeviÈ TjaŠa, Female, 1999, U16, JK JADRO KOPER

106,0

47

46

111

ITA 180655

Lorenzoni Chiara, Female, 2001, U16, SVOC MONFALCONE

106,0

dnf

46

112

HUN 201131

Veisse Zoltan, Male, 1999, U16, MVM SE

106,0

46

bfd

113

SRB 203013

Banjac Nikola, Male, 2001, U16, JK GEMAX

109,0

dns

49

114

CRO 83988

Bošnjak Ivana, Female, 1999, U16, JEDRILIÈARSKI KLUB HORIZONT PO

113,0

53

ocs

115

ITA 194424

Brambilla Irene, Female, 2001, U16, SOCIETA VELICA BARCOLA GRIGNAN

120,0

55

bfd

116

SRB 173387

Aksentic Kosta, Male, 1998, U18, AJK BEOGRAD

120,0

dnf

bfd

116

CRO 180040

Petkoviè Martin, Male, 1997, U18, JK VAL

120,0

dnf

dnf

 
Scoring penalties are as follows:
  ITA 190815 Graceffa Pietro, Male, 1997, U18, CLUB NAUTICO PUNTA PICCOLA race 1 10, 10 --> 30 scores, sip
  TUR 202359 Ulcay Derin, Male, 1997, U18, TURKISH SAILING TEAM race 1 9, 9 --> 29 scores, sip
  CRO 190693 Smolic Marko, Male, 2000, U16, JK VAL SIBENIK race 1 23, 23 --> 43 scores, sip
  CRO 39444 Krajinoviæ Damir, Male, 1998, U18, JK Vega Pula race 1 40, 40 --> 60 scores, sip
  TUR 193821 Sakar Baran, Male, 1998, U18, GOCEK YAT KLUBU race 1 19, 19 --> 39 scores, sip
  SRB 173307 Ignjatijevic Ana, Female, 1998, U18, AJK BEOGRAD race 1 48, 48 --> 60 scores, sip
  POL 188234 Klimaszewski Wojciech, Male, 2001, U16, MBSW/UKZR GIZYCKO race 1 ocs, 60 --> 60 scores, sip
  CRO 192594 Vlahiniæ Iva, Female, 1998, U18, SD VIHOR BAŠKA race 1 20, 20 --> 40 scores, sip
  POL 191840 Niezbecki Bruno, Male, 2000, U16, MBSW/UK¯R GI¯YCKO race 1 52, 52 --> 60 scores, sip
  CZE 196991 Sopousek Radek, Male, 1998, U18, YC BRNO race 1 44, 44 --> 60 scores, sip
  SLO 174363 MilivojeviÈ TjaŠa, Female, 1999, U16, JK JADRO KOPER race 1 47, 47 --> 60 scores, sip
  ITA 194424 Brambilla Irene, Female, 2001, U16, SOCIETA VELICA BARCOLA GRIGNAN race 1 55, 55 --> 60 scores, sip